Pandemia koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii w  kraju to trudny moment dla całego sektora małych i średnich firm.
W przypadku przedsiębiorstw społecznych trwa walka nie tylko o płynność finansową, ale i o realizację ważnych, społecznych celów. Dziś wszyscy możemy im pomóc.

Wśród organizacji członkowskich Turkusowego Klubu Przedsiębiorstw Społecznych są m.in . kawiarnie, restauracje czy kluby. Dla nich, zamknięcie lokali na kilka tygodni oznacza utratę rentowności, konieczność redukcji etatów i niepewną przyszłość. Pracownicy tych firm to często osoby z niepełnosprawnościami, zagrożone ubóstwem czy wykluczeniem społecznym.
Obecnie trwa batalia o ich zawodową przyszłość. Narzędziem, dzięki któremu każdy z nas może włączyć się w tę walkę jest crowdfunding. Zachęcamy do poznania naszych organizacji i dołączenie do internetowych zbiórek na ich dalsze działanie. Wierzymy, że to chwilowe trudności i już wkrótce będziemy ponownie mogli korzystać z dóbr wytwarzanych przez przedsiębiorstwa społeczne.

Klubokawiarnia Pożyteczna
Nietuzinkowe miejsce spotkań na Nowym Świecie, zatrudniające 14 osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Praca w Pożytecznej jest ich terapią i sposobem na aktywizację. Kawiarnia utrzymuje się wyłącznie z wypracowanych środków.
https://zrzutka.pl/4dxj5e

Spółdzielnia Socjalna Pogłos i klub Pogłos
Miejsce kultury niezależnej wielu środowisk twórczych, zatrudniające kilkunastu pracowników. W klubie POGŁOS organizowane jest do 500 wydarzeń rocznie, których wspólną cechą jest dbałość o tolerancję, równość, sprawiedliwość społeczną. https://zrzutka.pl/u9mczd

Kuchnia Konfliktu
Wyjątkowa restauracja w centrum Warszawy, która stała się azylem dla uchodźców i uchodźczyń. Kuchnia Konfliktu jest miejscem ich legalnego zatrudnienia oraz przestrzenią, w której mogą dzielić się swoją kulturą.
https://zrzutka.pl/f46xmf

Fundacja Pomocy Rodzinie “Człowiek w Potrzebie” i Restauracja Different
W dobie koronawirusa Fundacja zmienia model funkcjonowania- swoje działania skupia wokół przygotowywania i dystrybucji obiadów dla potrzebujących. Fundusze zebrane przez Pomagam.pl pomogą im przygotować posiłki dla 123 osób dziennie.
https://pomagam.pl/posilkikryzysowe